Náš příběh

o nás o nás o nás

Vesmírně krásné a nebesky dobré nanuky

Jsme srdce Lunaru, Jakub a Lelí a jsme tu proto, abychom změnil trh s nanukama. Už je na čase, aby hlavní slovo nehrála cena na úkor kvality a vrátila se poctivá řemeslná výroba a nanuk plný chuti. Nepodařilo se nám najít nanuky, které by nám chutnaly, měly rozumné složení bez zbytečností a k tomu byly navíc krásné. Tak jsme se v roce 2018 rozhodli vyrábět je sami. Za ty dva roky jsme vychytali technologii a vyladili receptury - u nás ledové krystalky a nanuk tvrdej jak beton nehledejte. Nejsme nadnárodní korporace, ale ani „domácí nadšenci“. Zkušenosti sbíráme od roku 2012, kdy jsme založili značku Lelí's Cupcakes, a kvalita produktu je u nás jednoznačně na prvním místě.

Jak se zrodil Lunar

Na nápad začít s nanuky nás přivedla dcera Sára. Když jí byly dva roky, celé léto s Jakubem doma vyráběli nanuky a jemu vrtalo hlavou, proč v nich mají ty ledové krystalky a proč jsou tak tvrdé. "Myslel jsem si, že jen zamrazíme dobré smoothie a budeme mít nanuk. Chtěl jsem tomu přijít na kloub a začal jsem se o výrobu více zajímat," popisuje začátky Kuba. Definitivní rozhodnutí pak padlo, když Kuba objevil kouzlo Pinterestu. Nadchnul se pro myšlenku, že by mohl vyrábět výborné nanuky z kvalitních surovin, které by byly zároveň vizuálně krásné. Takové, které by zaujaly nejen děti, ale i dospělé.

Vlastní průzkum trhu, technologie výroby a samozřejmě spousta ochutnávání a cestování za poznáním zahraničního trhu – i to byly naše přípravy. A proč právě Lunar? Protože nejen vypadají, ale i chutnají jako Vesmír. Krásné a plné chuti.

 

3, 2, 1, start...

Na jaře 2018 jsme nanuky konečně představili veřejnosti. Našim prvním cílem se stal květnový festival mini. I když naše představivost sahá daleko za oběžnou dráhu, byli jsme překvapení, jak rychle jste se do Lunaru zamilovali. Zásobu všech 700 kusů jsme vyprodali během pár hodin hned první den akce. Od té doby jsme se prakticky nezastavili. Naším cílem je dostat Lunar co nejvíce mezi lidi, oslovujeme bistra, kavárny, obchody, vyjednáváme s online potravinami a zároveň chystáme v roce 2020 otevření vlastní pražské pobočky, kde se s vámi už teď těšíme na viděnou.